Ile wynosi roczna stopa oprocentowania i rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)?

Roczna stopa oprocentowania to określona kwota, którą płacisz za pożyczoną sumę pieniędzy. Wysokość stopy oprocentowania zależy od wysokości pożyczki i terminu płatności. Zazwyczaj jest ona wyrażana w procentach.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to wartość wskazująca, ile pieniędzy w sumie będzie Cię kosztować Twoja pożyczka z uwzględnieniem rocznych odsetek oraz wszelkich innych kosztów i opłat. Jeśli porównasz sobie różne rodzaje pożyczek z wykorzystaniem RRSO, zorientujesz się który rodzaj pożyczki będzie dla Ciebie najdroższy bądź najtańszy do spłaty. Im wyższa stopa RRSO, tym wyższa całkowita wysokość odsetek oraz kosztów. Zazwyczaj jest ona wyrażana w procentach.

Reprezentatywny przykład:

W przypadku zaciągnięcia kredytu w wysokości [CREDIT] PLN na [TERM] miesięcy i rocznej stopy oprocentowania wynoszącej [INTR_RATE] % oraz wypłacenia kredytu bez opóźnień, miesięczna rata wyniesie [PMNT] PLN, a całkowita kwota przypadająca do zapłaty wyniesie [TOTAL_AMOUNT_DISC] PLN, przy Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania (RRSO) wynoszącej [EFF_INTR_RATE] %.

Mamy nadzieję, że przytoczony przykład i wyjaśnienia pomogły Ci zrozumieć znaczenie tych terminów. Jeśli nie, prosimy o kontakt.

Weź kredyt
0.00 PLN
0.00 PLN 0.00 PLN

Aleje Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Tel: +48 732 084040

Zamknąć